Mājas Vatņiki Atstādinātā Ventspils domes priekšsēdētāja Lemberga vietnieks Ošenieks demonstrējis Georga lenti

Atstādinātā Ventspils domes priekšsēdētāja Lemberga vietnieks Ošenieks demonstrējis Georga lenti

1330
0
Didzis Ošenieks
Didzis Ošenieks

Smagos noziegumos apsūdzētā, starptautiskajā sankciju sarakstā iekļautā oligarha Aivara Lemberga partijas “Latvijai un Ventspilij” biedrs, pašreizējais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks savulaik publiskā 9. maija pasākumā Ventspilī, kas sarīkots par godu Latvijas okupācijai, sveicis klātesošos ar lepni piespraustu Georga lenti.

Saeimā ir iesniegti grozījumi likumā ”Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” un Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas liegtu sapulcēs, gājienos, piketos, kā arī publiskos izklaides un svētku pasākumos izmantot tā sauktās Georga lentes.

Georga lente ir vairāku Krievijas impērijas un PSRS militāro apbalvojumu sastāvdaļa kopš 1769. gada, taču 2005. gadā Krievijā tika uzsākta akcija “Georga lentīte”, no militāra apbalvojuma sastāvdaļas to padarot par vispārēju simbolu “Padomju Savienības uzvarai Lielajā Tēvijas karā”, pauž nacionālās apvienības pārstāvji. Japiezīmē, ka 2013. gada ziemā Ukrainā tautas protestu laikā pret Krievijai draudzīgo toreizējo valdību, pret protestētājiem sūtītie specvienības “Berkut” kaujinieki un civilie algotņi rotājās ar Georga lentēm.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit