Mājas Lasītāju raksti Vai Lembergs plāno bēgt no Ventspils uz Alūksni?

Vai Lembergs plāno bēgt no Ventspils uz Alūksni?

1394
0

Vidzemes pērle – Alūksne! Skaista Latvijas pilsēta Krievijas pierobežā ar savu vēsturi, ar skaistiem apskates objektiem gan veciem, gan atjaunotiem. Un pēdējā laikā, šo atjaunojamo un jauno objektu tiek plānots arvien vairāk un vairāk… No kurienes tad tam visam “aug kājas”?

Pilsēta līdz šim iztika ar vietējo bāleliņu iedzīvošanos uz pašvaldības ceļu remontēšanu, pārasfaltēšanu un savstarpējiem darījumiem, jau pašā sākumā vieniem iesniedzot, bet otriem apstiprinot tāmes, kurās trūkst, piemēram, daļa no ceļa platuma vai kāda cita, vēlāk tāmi sadārdzinoša, lieta, vai arī būvju remontdarbu tāmēs pazaudēti 600 kvadrātmetri remontējamās platības, kura pēc tam atrodas, tādējādi atkal sadārdzinot kopējās izmaksas.

Pēc 13. Saeimas vēlēšanām, vienās ziņās parādās, ka Alūksnē būvēs Sporta kompleksu, jo esošais angārs sen jau ir nolietojies. Citās ziņās parādās, ka tiek plānots Veselības veicināšanas centrs (https://aluksne.lv/index.php/2019/03/06/turpinas-veselibas-veicinasanas-pakalpojumu-centra-projektesana/), kura vizuālais plāns ir grandiozāks par Minhauzena fantāzijām. Tagad jau tiek plānots no Pleskavas šosejas ceļu būvēt uz jauno Veselības centru, arī jaunu katlu māju cels pie Alūksnes slimnīcas tam pašam veselības centram. Izklausās fantastiski! Sak’ – beidzot pašvaldība ir sākusi domāt par vietējiem iedzīvotājiem!

Bet vai tiešām viss ir tik pasakaini Alūksnes novadā, kurā iedzīvotāju skaits strauji sarūk (https://www.aluksniesiem.lv/vietejas-zinas/iedzivotaju-skaits-turpina-samazinaties-105441)? Aktuāls kļūst jautājums, kurš apmeklēs, uzturēs šos kompleksus, centrus utt.? Vai tie būs tie paši “bāleliņi – savstarpējie darījumu slēdzēji”, vai citi vietējie bāleliņi, kuri iedzīvojas uz Eiropas Savienības projektiem, tādā veidā tiekot pie naudas? Noteikti, ka nē! Arī stāsti iedzīvotājiem par sagaidāmo lielo apmeklētāju pūli, ap 500 apmeklētāju dienā, šķiet diezgan smieklīgi, jo no kurienes gan viņiem rasties? No Krievijas? Pat Valmieras olimpiskais centrs jau vairs sevi nespēj uzturēt, bet uz Alūksni gan visi tagad ar autobusiem brauks… Šie stāsti izklausās slikta zinātniskās fantastikas seriāla vērti.

Runājot par plānoto veselības centru, atcerēsimies, ka Alūksnes slimnīcu plānoja aizvērt (nesanāca) veselības ministre Čakša no “melu čempionu” brigādes. Arī Alūksnes pašvaldību jau ilgus gadus vada “melu čempionu” brigadieris Dukulis. Sakritība? Maz ticams!

Atcerēsimies arī, kas vēl ir melu čempionu virsbrigadieris – protams, mazais Puzes vīriņš, tikpat mazā cepurītē, kurš šad tad apciemojis Ziemeļvidzemes zvejas vietas. Protams, varētu jau domāt, ka paši Alūksnes bāleliņi ir izauguši un sākuši zīmēt lielus daudzmiljonu vērtus zīmējumus, bet tas ir maz ticams… Alūksnē runā, ka arī īpašums mazajam Puzes kundziņam jau iekopts tepat pierobežā, arī vietējais Alūksnes laikraksts pastarpināti iegādāts caur kuru tiek izlamāti visi tie, kuri nepūš ventiņ’ stabulē. Interesanti, kas tad mazajam vīrelim atņēmis Ventspils atslēgas, ka ar “sirdi” pārmeties uz pretējo Latvijas pusi? Vai arī sentimentālas atmiņas par 1988. gada Alūksnes paradīzi? Vai arī vēlme būt tuvāk saviem draugiem Krievijā, kurus tagad it kā dakterēs?

Jautājums –kam tad īsti būs jāmaksā par visu šo un kur līdz šim bija “melu čempionu” laimes zīmējumi?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit