Mājas Saeima Staķis un Valainis Saeimā panāk, ka rīdzinieki vairs nevarēs izvēlēties atkritumu...

Staķis un Valainis Saeimā panāk, ka rīdzinieki vairs nevarēs izvēlēties atkritumu apsaimniekotāju

4625
1

Februāra beigās Saeima otrajā lasījumā noraidīja priekšlikumu Atkritumu apsaimniekošanas likumā, kas paredzēja iedibināt brīvu konkurenci atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā. Tādējādi rīdziniekiem turpmāk nāksies slēgt atkritumu apsamniekošanas līgumus ar kādu no “Tīrīga” konsorcijā iesaistītajiem uzņēmumiem, kas ieguvis monopola tiesības attiecīgajā Rīgas zonā.

Saskaņā ar noraidīto priekšlikumu minētā pašvaldība sadzīves atkritumu apsaimniekošana būtu uzticēta atkritumu apsaimniekotājiem, kuri atbilst Ministru kabineta noteiktajiem kritērijiem un ar kuriem tā noslēdz līgumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tās administratīvajā teritorijā.

Šo noraidīto priekšlikumu bija virzījuši vairāki koalīcijas deputāti, kas skaidroja, ka šī priekšlikuma mērķis bija no vienas puses atgriezties pie lielākas konkurences situācijas Rīgā, kas pastāvēja līdz 2019.gada septembrim. No otras puses ar priekšlikumu bija iecerēts novērst iespējamās korupcijas pašvaldībā ietekmi, regulējuma izstrādi uzticot valdībai.

Kopā balsojot Saskaņai, Attīstībai/Par!, ZZS un NA, priekšlikums tika noraidīts. Pret konkurenci Rīgā kopā balsoja gan Attīstībai/Par! Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis, gan ZZS Rīgas mēra amata kandidāts Viktors Valainis.

Kā jau ziņots, Rīgas dome īstenoja atkritumu apsaminiekošanas iepirkumu, kā rezultātā ar oligarhu Andri Sķēli saistīts uzņēmums “Clean R” nodrošinās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu Centra rajona un Latgales priekšpilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī Kurzemes rajona administratīvajā teritorijā.

Savukārt uzņēmums “Eco Baltia vide” šos pakalpojumus sniegs Vidzemes priekšpilsētas un Ziemeļu rajona administratīvajā teritorijā.

Tikmēr personu apvienība “Lautus” un “Pilsētvides serviss” apsaimniekos Zemgales priekšpilsētas administratīvajā teritoriju.

Balsojums: https://titania.saeima.lv/LIVS13/SaeimaLIVS2_DK.nsf/0/32CF5EF5BCEF5A27C2258522002ADC37?OpenDocument

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit