Mājas Saeima Opozīcijai Saeimā neizdodas sabotēt krīzes likumu; Koalīcija gatavo piemaksu mediķiem 20% apmērā

Opozīcijai Saeimā neizdodas sabotēt krīzes likumu; Koalīcija gatavo piemaksu mediķiem 20% apmērā

604
0

Veselības ministrija gatavo priekšlikumu Ministru kabinetam noteikt mediķiem krīzes piemaksu 20% apmērā no atalgojuma, intervijā TV3 raidījumam “Nekā personīga” pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

“Gatavojam priekšlikumu Ministru kabinetam par papildus krīzes piemaksas noteikšanu tiem, kas uz saviem pleciem iznes krīzes smagumu,” teica ministre.

Kā ziņots, apzinoties “COVID-19” vīrusa ietekmes straujo slodzes pieaugumu noteiktām veselības aprūpes, kā arī citu valsts finansēto nozaru darbinieku grupām un papildu riskus, ko rada darbs šajos apstākļos, citā koalīcijas partija – Jaunā konservatīvā partija jau agrāk piedāvāja un aicināja koalīcijas partnerus nodrošināt tūlītējas piemaksas par darbu krīzes apstākļos šo darbinieku atalgojumam, vienlaicīgi sagaidot drīzus VM priekšlikumus ilgtspējīgai nozares atalgojuma sistēmas izveidei.

Piektdien, 20. martā, Saeima pieņēma un spēkā stājies Finanšu ministrijas izstrādātais likumprojekts par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības “COVID-19” izplatību. Likumā vienuviet ietverts plašu valsts atbalsta pasākumu klāsts slimības seku novēršanai, tostarp dīkstāves pabalstu izmaksa darba ņēmējiem.

Lai aizkavētu likuma pieņemšanu piektdienā, tādējādi apgrūtinot valdības darbu, starp lasījumiem opozīcijas deputāts Ivars Zariņš (S) iesniedza populistisku priekšlikumu par 20% algu pieaugumu mediķiem, kam līdzīgu normu Saeima jau 2018. gada decembrī iekļāva Veselības apūpes finansēšanas likumā. Mēģinājums neizdevās, Saeima Zariņa rosinājumu noraidīja un likumu pieņēma bez aizķeršanās.

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar “COVID-19” vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit