Mājas Valdība Linkaits atsakās Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatā apstiprināt ar Jaunupu saistītu politiķi

Linkaits atsakās Satiksmes ministrijas valsts sekretāra amatā apstiprināt ar Jaunupu saistītu politiķi

1003
0

Publiskas domstarpības valdības koalīcijā raisījis jautājums par augstu amatu Satiksmes ministrijā.

Politisko partiju apvienības “Attīstībai/Par!” sašutumu radījis satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) lēmums par ministrijas valsts sekretāru neapstiprināt šīs partijas biedru un partijas “Kustība “Par!”” bijušo valdes locekli Anduli Židkovu.

Kā informē “Attīstībai/Par!” valdes loceklis Daniels Pavļuts: “Izrādās, kandidāts tiek noraidīts, jo viņš ir bijis valdes loceklis kustībā “Par”, un tāpēc tiek uzskatīts par politiski nepietiekami neitrālu. Es uzskatu, ka tas īsti nav tiesiski. Vēl partijas “Attīstībai/Par!” valdē strādā labi zināmie politiķi Ilze Viņķele, Juris Pūce un citi.

Kā zināms, Andulis Židkovs vēl pirms dažiem mēnešiem, tas ir, līdz 2019. gada 4. jūlijam bija partiju apvienības “Attīstībai/Par!” sastāvā esošās partijas “Kustība “Par!”” valdes loceklis, kas izcēlies ar aktīvu politisko darbību, arī kandidējis 13. Saeimas vēlēšanās no “Attīstībai/Par!” saraksta.

Tikmēr pats Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra amata kandidāts Andulis Židkovs (Par!) plāno vērsties tiesā, lai panāktu savu apstiprināšanu augstajā amatā.

Iespējams, ka Židkova apstiprināšanu Satiksmes ministrijas augstākā ierēdņa amatā vēlējies otras “Attīstībai/Par!” sastāvā esošās partijas “Latvijas attīstībai” valdes loceklis Edgars Jaunups, kurš tiek dēvēts arī par “Attīstībai/Par!” “kasieri”. Tāpat Jaunupa vārds izskanējis saistībā ar t. s. “būvniecības” karteli, vairākkārt aizturēto un daudzos korupcijas skandālos iesaistīto būvuzņēmēju Māri Martinsonu, kas liecina, ka E. Jaunupa interese par Satiksmes ministriju varētu rasties tieši saistībā ar sagaidāmajiem daudzmiljonu būvniecības projektiem, piemēram, Rail Baltica.

Jau iepriekš ziņots, ka Tālis Linkaits arī lielo ostu valdēs, atšķirībā no “Attīstībai/Par!” ministra Jura Pūces, kurš amatos iecēla savu biroja vadītāju un citus “Attīstībai/Par!” biedrus, izvēlējās lielo ostu valdēs virzīt Satiksmes ministrijas ierēdņus – juristus, par ko izpelnījies atzinīgus vārdus no labas pārvaldības ekspertiem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit