Mājas Lasītāju raksti Latvijas Universitāte: “Mācām, kā šmaukties vēlēšanās visaugstākajā līmenī!”

Latvijas Universitāte: “Mācām, kā šmaukties vēlēšanās visaugstākajā līmenī!”

Finanšu ministrs Jānis Reirs no Jaunās Vienotības valdības sēdē IKVD nosauc par NKVD

1731
0
Komjaunieša Jāņa Reira intervija žurnālā "Liesma" 1987. gadā

NKVD Latvijas universitātē…

Latvijas Universitāte – mācām, kā šmaukties vēlēšanās visaugstākajā līmenī, ir jaunās LU sauklis. 

Man brīžiem liekas, ka dzīvojam greizo spoguļu valstībā. Gribam pārmaiņas, bet mainīties negribam. Īpaši tas atteicas un dažiem “veciem politikas vēžiem”

Sanāk, ka varam šmugulēties, ievēlot LU rektoru. Ja gribam zināt, kas ir vai nav noticis kādā konkrētā izglītības iestādē, mēs jautājam IKVD (Izglītības kvalitātes valsts dienests), tā mūsu valstī esam nolēmuši.  IKVD ir organizācija, kura mūsu valstī atbild par izglītības procesu uzraudzību, un tā konstatē, ka LU rektora vēlēšanās ir 10 pārkāpumi. 10! Atkārtošu vēlreiz – 10! 3 no tiem tieši ietekmē vēlēšanu rezultātu. Skatoties ministru rīcību, liekas, ka valsts IKVD viņiem neko nenozīmē. Jautājums, vai ir vēl kādas valsts iestādes, kuru darbības un atzinumi dažiem ministriem ir tukša vieta? 

Tālāk seko pats interesantākais. No dažādām vietām atskan balsis, kuras skandina, ka viss ir kārtībā, tā drīkst darīt. Ka šmugulēšanas rektora vēlēšanās ir pieņemama darbība.  Pēc būtības sākas diskusijas, cik daudz drīkst šmugulēties. Kur izslavētais tiesiskums?  Pats ievēlētais rektors apgalvo, ka viss ir pareizi un tā ir labi. Latvijas Universitāte – mācām, kā šmaukties vēlēšanās visaugstākajā līmenī, ir jaunās LU sauklis.  Vēl viens – Mūsu šurimuri ir mūsu LU autonomija. Balsīm, kas piekrīt, ka pārkāpumi ievēlot rektoru, ir pieņemama procesa sastāvdaļa, pievienojas arī Latvijas lielāko augstskolu rektori (to skaitā nav Latvijas Mūzikas akadēmija, Zviedru augstskola un privātās augstskolas). Ceru, ka tas nav ar tālejošu, slēptu nodomu. Latvijas Valsts augstskolu rektori piekrīt, ka krāpšanās ir laba un pareiza rīcība. Super, te nu mēs esam. 

Ministru kabineta sēde ir atsevišķu partiju politiskās impotences spilgts pierādījums. Visi runā par pārmaiņām, bet rīcības vietā ir aizbildināšanās ar Valsts kancelejas atzinumiem. Sanāk, ka ministru vietā lemj VK, kā viņi teiks, tā būs. Tas, ko es sadzirdēju, ir atsevišķu ministru nevēlēšanās pieņemt politisku lēmumu. Labi, ja tas ir tā, un aiz garās un tukšās runāšanas nav slēpts, kādu ieinteresētu personu vai uzņēmumu lobijs, ko izslēgt nevar, zinot, ka mums ir būvnieku ministrs, azartspēļu ministrs, ātro kredītu ministrs, zāļu tirgotāju ministrs utt… Kā tad īsti ir, ministri – Pūce, Viņķele, Ģirģen, Reir un protams Kariņ?

Tas, ka finanšu ministrs Jānis Reirs no Jaunās Vienotības var IKVD nosaukt par NKVD, ir klajš nicinājums pret Latvijas valsti un tās institūcijām.  Nosaukt IKVD par NKVD, nopietni, tiešām?  Šermuļi skrien par kauliem. Reira patiesā seja. Atvainošanās ir mazākais, ko būvnieku ministrs varētu izdarīt! (20.08.2019 MK videoieraksts 52. min.)

Izbrīna arī LU studentu organizāciju, maigi izsakoties, dīvainā retorika. Izrādās, ka tas, ka LU rektora vēlēšanās ir pārkāpumi, ir labi. Studentu organizācijas vadītāja apgalvo, ka izcilība mums, studentiem, nav vajadzīga, un pasaules universitāšu topi ir apgrūtinājums. Kaut gan nav ko brīnīties, par šādu studentu lēmumu, ja viņus var nopirkt par alus kasti.

Visi visu saprot, bet vecās kliķes politiķi spītīgi grib, lai atgriežas laiki, kuri nekad vairs neatgriezīsies. Izturību un spēku ministrei! 

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit