Mājas Lasītāju raksti Lasītājs: #nost ar stulbumu!

Lasītājs: #nost ar stulbumu!

706
0

Mūsu redakcijas rīcībā ir nonākusi kāda “Jāņa Bērziņa” sūtīta e-pasta vēstule, kas pēc visa spriežot ir adresēta Valsts Kontrolei. Vēstulē runāts par kādu RTU darbinieku Eriņu, visticamāk – Ingaru Eriņu, kas 2018. gadā pamanījies nopelnīt aptuveni 170 000 eiro, t. i. 14 000 eiro / mēnesī. Publicējam minēto vēstuli negrozītā, nelabotā veidā:

#nost ar stulbumu!

Vai tiešam esam tik stulbi: gribu studēt – gribi tālāk!
10000 Latvijas studentiem iet švaki, viņi piketē, cīnās par to, lai varētu mācīties… Prasām ministrijai palīdzību tomēr nekā. Augstkolām piķis ir daudz tamdēļ palīdzība jāmeklē pie savējiem.
Prasi cik gribi, tur atkal tikai savējiem sanācis.  
Studentiem sūdīgi, bet divas Latvijas lielākās augstskolas silda ekonomiku un ceļ kampusus. LU savas rakstu vai kādas tur mājas, bet tehniskā universitāte ķīpsalu… #nost ar stulbumu! Kam viss tas vajadzīgs, ja ir digitalizācija?

RTU arī viss rullē – rektors tvīto, ka “pārdzivo” par nabaga studentiņiem, bet Ķīpsala grandiozā būvniecība turpinās, nekas nav apturēts. Pat lidosta apturēja attīstības plānu, bet RTU viss notiek …… Rektors uzrunā tautu, bet Eiņš turpina ņemt kredītus un ceļ mājas, arī privātās…. Kad visiem ir grūti, pat parādu piedziņa arī nežēlīgi darbojās un piedzen parādus no studentiem.  Tas nekas, ka darba nav un nav par ko ēst bet par mācībām maksā!

Eriņš tik aizņemās un aizņēmās naudu, bet universitātei ir vairāki desmit miljonu uzkrājumā…., kaut kā neizklausās loģiski. No studentu naudas parādus atdosim? 
Un vispār jautājums, ja pasaule digitalizējoties, vai ir vajadzīga Ķīpsalas studentu ghosttown, kur gaiteņos svilpo vējš arī pirms Covida? Varbūt labāk ieguldīt nopietnā digitalizācijā, bet vai sanāks ar veco kungu, kas knapi māk ieslēgt datoru un ievēlēts par digitalizācijas prorektoru?

Nauda universitātei ir, to man teica studentu parlamentā, tie arī tur forši iekārtojušies, saņem piķi, stīpas, bet tikai pietuvinātie pie Eriņa. Pārējiem mirstīgiem, kā es, tas nepienākas, manu iesniegumu par stipendiju noraidīja. Varbūt ar jaunā parlamenta zīmuļiem būs labāk? Iepriekšējā beibe neizturēja, jo  laikam mana  vēstule VIDam par krāpšanaos ar nodokļiem sačakarēja viņai dzīvi, bet Eriņš kā gurķis – otmazalsa. Kaut ko dzirdēju, ka atbidību par shēmām uzgrūda viņai. Tāpēc jau ziemā pirms termiņa pati atkāpās.  Tiem zīmuļiem taču ir tikai gads, lai paspētu sevi nodrošināt un vēl jālaiza kancleram pakaļu, jo viņš tur ir boss.

Negodīgi attiecībā pret studentiem! Kā tiek izlietota valsts nauda!!!! Vai augstskolu reforma paredz arī atbrīvošanu no administrācijā sēdošajiem shēmotājiem un personīgā labuma guvējiem? Vai tiešām nevar atrast kādu, kas domā par mums studentiem, nevis par sevi? 

#nost ar stulbumu!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit