Mājas Rīgas dome Kreisie liberāļi Rīgas domē vēršas pret iespēju individuāli apkurināt mājokli

Kreisie liberāļi Rīgas domē vēršas pret iespēju individuāli apkurināt mājokli

41
0
Rīgas sociālistu bloks
Rīgas sociālistu bloks

Pie rīdzinieku namdurvīm klauvē klimatneitralitātes mērķi, un Rīgas domes šovakar izlēmusi, kā nākamajos gados galvaspilsētā samazināt jebkāda veida fosilā kurināmā izmantošanu apkures iekārtās – jau pēc pāris gadiem vairs nevarēs uzstādīt gāzes apkures katlus, vai nomainīt vecos.

Pašas pēdējās atļaujas uzstādīt jaunas gāzes apkures iekārtas daudzdzīvokļu namos un privātmājās Rīgas dome izsniegtu 2024. decembrī. Jau uzstādītos gāzes katlus drīkstēs remontēt, taču, ja tie saplīsīs tā, ka vairs nedarbojas, tad nomainīt pret jaunu gāzes iekārtu no 2025. gada būs aizliegts.

Edmunds Cepurītis, RD Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs, AP!/PRO: “Agrāk vai vēlāk – 2028., 2030. vai 2032. gadā – fosilo resursu lietošana būs jāpārtrauc. To veicinās ekonomiskie instrumenti, nosacījumi Eiropas un pasaules līmenī. Pieaugs CO2 nodokļi, par klimata pārmaiņām vienā vai otrā veidā jāsamaksā būs. Tas pat nav Latvijas lēmums.”

Liedzot privātpersonām izmantot gāzes apkures katlus, pašvaldība rada nesamērīgas priekšrocības “Rīgas siltumam”, – vērtē apkures sistēmu eksperts. Pieļauj, ka garantētās peļņas dēļ centrālapkures tirgū varētu ienākt privātie komersanti.

Jānis Grašs, apkures sistēmu eksperts: “Cilvēki faktiski tiks iespiesti stūrī, ka viņiem būs jāpērk ārpakalpojums, kas būs lielas izmaksas.”

Pašvaldība apzinās – ja attāluma dēļ pieslēgšanās līdz tuvākajai “Rīgas siltuma” trasei izmaksās dārgi, varētu būt kāds līdzfinansējums. Un daļai mājsaimniecību dārgi var šķist, ja nāksies apkuri un karstā ūdens uzsildi nomainīt pret siltuma sūkņa sistēmu, granulu katlu vai briketēm.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit