Mājas Korupcija KNAB izmeklē kukuļņemšanu un kukuļdošanu lielā apmērā, kas saistīts ar PMLP amatpersonām

KNAB izmeklē kukuļņemšanu un kukuļdošanu lielā apmērā, kas saistīts ar PMLP amatpersonām

1065
0
Edgars Jaunups
Edgars Jaunups

Pēc tam, kad kādā Latvijas portālā tika publicēts raksts “Vai Jaunups kārtojis Avena pilsonību, kukuļojot PMLP?”, ziņu aģentūrai “LETA” ir izdevies noskaidrot, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā tiešām ir kriminālprocess saistībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) amatpersonu iespējamām prettiesiskām darbībām, proti, kukuļošanu.

KNAB ziņu aģentūrai norādīja, ka kriminālprocess sākts pērn 6.septembrī pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas un 323.panta otrās daļas, proti, par kukuļņemšanu un kukuļdošanu lielā apmērā. Tāpat KNAB norādījis, ka ievērojot šajā kriminālprocesā notiek pirmstiesas izmeklēšana, un, lai nekaitētu izmeklēšanas interesēm, KNAB šobrīd plašāku informāciju par kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām, nav tiesīgs sniegt.

Informācijas avots: https://www.tvnet.lv/7039640/knab-izmekle-iespejamu-pmlp-amatpersonu-dalibu-kukulosana

Jau ziņots, ka šā gada 13. augustā, kādā Latvijas portālā tika publciēts rakts “Vai Jaunups kārtojis Avena pilsonību, kukuļojot PMLP?”, kurā minēta ticama informācija par politisko partiju apvienības “Attīstībai/Par!” valdes locekļa Edgara Jaunupa iespējamo iesaisti prettiesiskā Latvijas pilsonības tirdzniecības darījumā:

“Faktus par iespējamu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieka Viļņa Jēkabsona un citu pārvaldes amatpersonu kukuļošanu, lai panāktu raitāku Latvijas Republikas pilsonības piešķiršanu krievu miljardierim Pjotram Avenam, pašlaik pārbauda Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Kā liecina neoficiāla informācija, kas ir Pietiek rīcībā, kukuļošanas starpnieks iespējams bijis partiju apvienības Attīstībai/Par neformālais līderis, Edgars Jaunups, kurš kārtojis sarunas ar PMLP amatpersonām.

Kā liecina šī informācija, KNAB pārbaudot faktus par 15 tūkstošu eiro kukuli, ko Jaunups varētu būt nodevis PMLP amatpersonām, lai tās saudzīgāk un raitāk raudzītos uz Avenam piešķiramo Latvijas pilsonību, kuru krievu miljardieris rezultātā arī ir ieguvis. Jaunups iespējamajā kukuļošanā un Latvijas pilsonības nodrošināšanā krievu miljardierim esot uzņēmies starpnieka lomu kā persona, kurai ir ietekme politikā. No lietas materiāliem esot secināms, ka 15 tūkstošus eiro Avena pilsonības “nokārtošanai” Jaunupam esot viņam nodevis viņa draugs, miljonārs, vairākos skandālos iepītais būvnieks, Skonto būves faktiskais saimnieks Guntis Rāvis.

KNAB uz Pietiek jautājumu, vai tiesa, ka biroja lietvedībā pašlaik ir kriminālprocess par iespējamu PMLP amatpersonu kukuļošanu saistībā ar krievu miljardierim piešķirto Latvijas pilsonību, atbildēja:

„KNAB apliecina, ka tā lietvedībā šobrīd ir viens kriminālprocess saistībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes amatpersonu iespējamām prettiesiskām darbībām. Konkrētais kriminālprocess uzsākts 2019.gada 6.septembrī pēc Krimināllikuma 320.panta ceturtās daļas un 323.panta otrās daļas, proti, par kukuļņemšanu un kukuļdošanu lielā apmērā. Ievērojot, ka šajā kriminālprocesā notiek pirmstiesas izmeklēšana, un, lai nekaitētu izmeklēšanas interesēm, KNAB šobrīd plašāku informāciju par kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām, nav tiesīgs sniegt.”

Avenam Latvijas pilsonība ļāva Covid karantīnas laikā ar savu privāto lidmašīnu lidināties no Maskavas uz Rīgu un ne tikai. Avens caur Kiprā reģistrēto firmu Abacus Limited ir vairāku Latvijā reģistrētu uzņēmumu patiesā labuma guvējs, tostarp arī Klauģu muižas RE un Ezermaļu meža īpašumu īpašnieks. Savulaik, 2009.gadā, pēc Parex krīzes Avens tika nosaukts kā iespējamais Latvijas premjers, taču toreiz tika minēts, ka viņš šo amatu nevar uzņemties, jo nav Latvijas pilsonis. Avens lepojas ar dzimtas saknēm Latvijā, jo viņa vectēvs šeit dzīvojis un bijis saistīts ar latviešu sarkanajiem strēlniekiem.”

Informācijas avots: https://www.pietiek.com/raksti/vai_jaunups_kartojis_avena_pilsonibu,_kukulojot_pmlp

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit