Mājas Saeima Ilgstošā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pieļāvusi Saeimas nama novešanu līdz avārijas stāvoklim

Ilgstošā Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece pieļāvusi Saeimas nama novešanu līdz avārijas stāvoklim

1523
0

Ināra Mūrniece (NA), kas arī pašlaik ieņem Saeimas priekšsēdētājas amatu, kurā pirmo reizi tika ievēlēta 2014. gadā, kopumā ieņemot to jau piekto gadu, vienpersoniski atbild par Saeimas administratīvo darba organizēšanu, tai skaitā, arī par vadošo Saeimas administrācijas darbinieku pieņemšanu un atlaišanu no darba, kā arī par pasākumiem, kas veicami, lai uzturētu Saeimās ēkas tehnisko stāvokli.

Kaut gan tas bija zināms jau sen, tagad atklātībā nonākusi informācija, ka Saeimas galvenajā ēkā vairākos kabinetos un zālēs parādījušās plaisas, tādēļ pieņemts lēmums nedrošās telpas slēgt līdz būvekspertu atzinumam. Bez sava kabineta palikusi Saeimas priekšsēdētāja biedre, bet vienā no noslogotākajām Saeimas zālēm – Sarkanajā zalē – drīkst pārvietoties ierobežots cilvēku skaits, turklāt jāiet tuvu sienām.

Saeimas galvenajā ēkā pirms kāda laika parādījušās plaisas, tādēļ ticis pieņemts lēmums lūgt būvekspertu atzinumu. Tajā secināts, ka atsevišķi parlamenta ēkas inženiertehniskie elementi ir sliktā stāvoklī.

Pamatojoties uz uzņēmuma “Būvprocess” ekspertu sniegto atzinumu, Saeimas prezidijs pieņēmis lēmumu slēgt vai ierobežot vairākas telpas. Viens no kabinetiem, kas tagad slēgts, ir Saeimas priekšēdētājas biedres Dagmāras Beitneres Le Gallas (Jaunā konservatīvā partija) darba telpas.

Būvekspertiem atklājies, ka zem pārseguma ir koka konstrukcijas, un tagad jāgaida ekspertu atzinumu, vai konstrukcijas būs iespējams nostiprināt vai arī tās būs jāmaina.

Saeimā vēl par nedrošiem atzīti un slēgti Juridiskās komisijas un Juridiskā biroja kabineti, bet to deputātiem un darbiniekiem tiks ierādītas jaunas pagaidu telpas. Ierobežotas apmeklētājiem būs Sarkanās, Viesu un Dāvanu zāles. Šajās telpās būs aizliegts staigāt pa vidu, bet būs jāiet iespējami tuvu sienām. Sarkanajā zālē notika gan komisiju sēdes un preses konferences, gan arī svinīgās pieņemšanas valsts svētkos. Viesu zālē tikuši parakstīti līgumi par koalīciju veidošanu, notikušas sēdes un tiek rīkotas pieņemšanas viesiem. Savukārt Dāvanu zālē, kas atrodas pie Saeimas priekšsēdētājas kabineta un kur plauktos sagūlušas parlamentam pasniegtās dāvanas, tagad varēs atrasties tikai ierobežots cilvēku skaits.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit