Mājas Lasītāju raksti Iespējams, ka Jēkabu Straumi KNAB vadītāja amatā iekārtojis Lemberga grupējums

Iespējams, ka Jēkabu Straumi KNAB vadītāja amatā iekārtojis Lemberga grupējums

2883
0

Viena no augstākajām izlūkošanas amatpersonām – bijušā Militārās izlūkošanas un drošības dienesta priekšnieka vietnieks Maigurs Strīķis savā sociālā tīkla Facebook profilā atklājis jaunus faktus par to, kā Jēkabs Straume nonāca Korupcijas apkarošanas un novēršanas biroja vadītāja amatā.

“Šonedēļ Latvijas Radio 1 raidījumā “Krustpunktā” žurnāliste Zane Mače jautāja Tieslietu ministram Jānim Bordānam, par Jura Juraša, kā Saeimas Jurisdiskās komisijas vadītāja, dalības ētiskumu, izraugoties nākamo ģenerālprokuroru, jo viņam pašlaik tiek iztiesāta krimināllieta par valsts noslēpuma izpaušanu. Kā argumentu Zane Mače minēja, ka KNAB esot atzinis, ka interešu konflikta te nav, bet darīt tā tomēr nevajadzētu.

Atļaušos pakomentēt, ka KNAB, acīmredzami, ir liela autoritāte Zanei Mačei, bet manā ieskatā tā ir vēl viena struktūra, kurā ir acīmredzama Lemberga grupējuma neleģitīma ietekme. Skaidri zinot, kādā veidā un ar kādu cilvēku palīdzību mans bijušais vietnieks Jēkabs Straume tika iekārtots KNAB par prieksnieku, šo nelūgto padomu par to, kā Jurim Jurašam vajadzētu rīkoties, nevērtēju citādi, kā atbildes pakalpojumu Lemberga grupējumam, tiesa, izpildītu “ar gariem zobiem”, tas ir, negribīgi. Piebildīšu, ka izpaustais “valsts noslēpums” bija par neizmeklēto Jurim Jurašam piedāvāto kukuli, par kura neizmeklēsanu viņš cēla trauksmi intervijā žurnālam IR, kurā, ja nekļūdos, kādreiz strādāja arī Zane Mače. Pie tam viens no šīs neizmeklētās lietas figurantiem ir cieši saistīts ar to pašu Jēkabu Straumi.

Par Jura Juraša krimināllietu varu tikai atkārtot savu iepriekš pausto viedokli, – iemesls, kāpēc vispār šī absurdā krimināllieta tika atjaunota, pēc tam, kad viens cienījams prokurors to jau bija izbeidzis, ir kā reiz aizvākt Juri Jurašu no politiskās darbības, tostarp no balsošanas par ģenerālprokuroru. Un tā ir vēl viena norāde, ka prokuratūra savā darbībā nav politiski neitrāla, tā maigi izsakoties

Vēlāk piesauktais brāļu Hlevicku gadījums, kā augstas ētiskas uzvedības piemērs, kuram visiem vajadzētu sekot, ir klaji neiederīgs. Atgādināšu, ka Hlevickis (tiesnesis), strādāja Rīgas apgabaltiesā, kurā vajadzēja tiesāt viņa brāli (bijušo Jūrmalas mēru) par kukuļošanu. Rīgas apgabaltiesas tiesneši skaistos un likumā balstītos vārdos nopamatoja, kāpēc viņi šo kolēģa brāli nevar tiesāt. Bet manā ieskatā galvenā būtība jau ir cita un arī ētiska, – negraut kolektīva mikroklimatu. Nevienam nebūtu laba sajūta, sveicinoties, dzerot kafiju, staigājot pa vienu gaiteni ar kolēģi, kura brāli esi notiesājis ar brīvības atņemšanu.”

Maigura Strīķa Facebook ierakstu var izlasīt šeit: https://www.facebook.com/maigurs.strikis/posts/143553827351274

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit