Mājas Saeima Gobzems iestājas pret JKP ierosinājumu atteikties no kompensācijām Saeimas deputātiem

Gobzems iestājas pret JKP ierosinājumu atteikties no kompensācijām Saeimas deputātiem

466
0

Parlamenta Juridiskā komisija otrdien, 9. jūlijā, sāka izskatīt otrajam lasījumam iesniegtos grozījumus Saeimas kārtības rullī. Jaunās konservatīvās partijas (JKP) iepriekš rosinātā iecere atteikties no transporta un īres izdevumu kompensēšanas deputātiem gan neguva komisijas atbalstu.

Kopumā otrajam lasījumam iesniegti vairāk nekā 80 priekšlikumi. Komisija aptuveni divu stundu garajā sēdē izskatīja vien sešus.

Asas diskusijas raisīja JKP priekšlikums atteikties no transporta un īres izdevumu kompensēšanas deputātiem. Politiskā spēka ieskatā šādas kompensācijas ir novecojošs mehānisms. Savukārt atteikšanās no tām nodrošinātu vienlīdzīgus nosacījumus valsts institūciju amatpersonām kompensāciju saņemšanā.

Gobzems šādu ierosinājumu neatbalstīja. Viņa ieskatā atteikšanās no kompensācijām veicinās atsevišķu deputātu vēlmi “kolekcionēt amatus”, kā arī tas var likt politiķiem no reģioniem vairs nestartēt Saeimas vēlēšanās. Arī Iesalnieks uzsvēra, ka deputāti nav jāsoda par to, ka viņi nedzīvo Rīgā. Nacionālās apvienības ieskatā esošā kārtība ir laba un nav jāgroza.

Rezultātā JKP priekšlikums komisijas atbalstu neguva.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit