Mājas Valdība Azartspēļu aizstāvis Reirs pārvēlēts Vienotības valdē

Azartspēļu aizstāvis Reirs pārvēlēts Vienotības valdē

600
0

Sestdien, 31. augustā, partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA ietilpstošās partijas VIENOTĪBA kārtējā kongresā par partijas vadītāju uz nākamajiem diviem gadiem atkārtoti ievēlēts Arvils Ašeradens. Kongresa delegāti pārvēlējuši partijas domes vadītāju un šie pienākumi uzticēti Hosamam Abu Meri, savukārt viņa vietniece partijas domes darbā būs Agnese Zagurilo.

Izmantojot VIENOTĪBA statūtu 25.3 punktā dotās iespējas, kas paredz kvotas katra vēlēšanu apgabala pārstāvim partijas valdē, finanšu ministram Jānim Reiram izdevies nodrošināt savu teikšanu VIENOTĪBĀ arī nākamos divus gadus.

Tās ir labas ziņas azartspēļu uzņēmējiem, jo kā zināms, tieši J. Reirs aktīvi aizstāv azartspēļu nozares intereses Ministru Kabinetā. Vēl šī gada martā Finanšu ministrija (FM) paziņoja, ka slēdzot Latvijā azartspēļu vietas, budžetam ietu secen 36,6 miljoni eiro. Toreiz, atbildot uz Saeimā iesniegto iniciatīvu slēgt azartspēļu zāles Latvijas teritorijā, izņemot luksus klases viesnīcās izvietotās, FM esot izanalizējusi informāciju par spēļu zāļu slēgšanu un atstāšanu tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās Latvijā kopumā.

“Tā kā šobrīd Latvijā ir pieci kazino, no kuriem četri atrodas viesnīcās, tad visu pārējo spēļu zāļu slēgšana valstij radītu 36,6 miljonu eiro negatīvu fiskālo ietekmi attiecībā tikai uz azartspēļu nodokli. Ņemot vērā nodokļa sadalījumu pa budžetiem, fiskālā ietekme uz valsts budžetu būtu negatīva 27,45 miljonu eiro apmērā, bet uz pašvaldību budžetu – 9,15 miljonu eiro apmērā,” skaidroja FM. Vienlaikus jāpiemin, ka azartspēļu nozare 2018. gadā apgrozīja 300 miljonus eiro, nopelnot 80 miljonus eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit