Mājas Rīgas dome “Attīstībai/Par!” cer uz “Saskaņa/GKR” bijušo deputātu atbalstu Rīgas domē

“Attīstībai/Par!” cer uz “Saskaņa/GKR” bijušo deputātu atbalstu Rīgas domē

706
0
V. Zeps apsveic D.Turlo pēc ievēlēšanas Rīgas mēra amatā

2019. gada 4. jūlijā notikusi partijas “Attīstībai/Par!” sastāvā esošās partijas “Latvijas attīstībai” (LA) Rīgas domes (RD) deputātu frakcijas sēde, kurā pieņemts vienbalsīgs lēmums Rīgas domes priekšsēdētāja amatam virzīt frakcijas vadītāju Viesturu Zepu.

LA frakcijas deputāti uzskata, ka opozīcijai nepieciešams izvirzīt savu mēra amata kandidātu, lai ‘vecajai varai’, kuru simbolizē “Saskaņa” un “Gods kalpot Rīgai” (S/GKR) koalīcija, demonstrētu jaunu un spēcīgu pretsparu. Tikmēr aprēķini liecina, ka bez S/GKR atbalsta V.Zeps mēra amatā nevar tikt ievēlēts.

Pašreizējais deputātu balsu sadalījums Rīgas domē nosaka, ka vienīgā iespēja ievēlēt Viesturu Zepu Rīgas mēra amatā, ir, ja par viņu balsotu ne tikai visi opozīcijas deputāti, bet arī vismaz daži S/GKR deputāti. Tā kā S/GKR jau paudusi atbalstu Oļegam Burovam, tad tā vietā LA varētu mēģināt vienoties ar nesen no S/GKR frakcijas izslēgtajiem deputātiem, piemēram, Alekseju Rosļikovu, ko nesen Valsts drošības dienests izkratīja saistībā ar aizdomām par nacionālā naida kurināšanu, vai arī biedrības “9.maijs.lv” dibinātāju, pašreizējo Rīgas vicemēru Vadimu Baraņņiku.

Nākošās nedēļas sākumā LA mēra amata kandidāts Viesturs Zeps un LA frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Māris Mičerevskis uzsāks sarunas ar visām RD opozīcijas frakcijām par iespējamo atbalstu V.Zepam.

Rīgas domes opozīcijā esošās partijas – gan Jaunā konservatīvā partija, gan Vienotība jau paziņojušas, ka prioritāte ir iedzīvotāju nevis partiju intereses, tāpēc nepieciešamas ārkārtas Rīgas domes vēlēšanas. No tā noprotams, ka minētās partijas neatbalstīs nevienu kandidātu, kuru atbalstītu jebkuri no S/GKR saraksta ievēlētie deputāti. Līdz ar to V.Zepa ievēlēšana Rīgas mēra amatā ir mazticama, pat ja LA izdotos vienoties ar Nacionālās apvienības un S/GKR, vai arī šīs frakcijas bijušajiem deputātiem.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit