Mājas Valdība Bordāns “izsauc uz paklāja” Kariņu; Kariņš apsola strādāt, lai sasniegtu izvirzītos mērķus

Bordāns “izsauc uz paklāja” Kariņu; Kariņš apsola strādāt, lai sasniegtu izvirzītos mērķus

640
0
Bordāns un Kariņš dodas uz JKP frakcijas sēdi. Foto: https://twitter.com/egliitis

Visai neierastu ainu šodien žurnālisti varēja novērot Saeimā. Jaunās konservatīvās partijas (JKP) frakcija pie sevis bija aicinājusi premjeru Krišjāni Kariņu, lai spriestu par turpmāku sadarbību valdībā.

Tomēr saruna pie apaļā galda aizkavējās, jo frakcijas pilnvarots, JKP līderis Jānis Bordāns vēlējās partijai sasāpējušos jautājumus ar premjeru pārrunāt zem četrām acīm. Saruna, kas ilga nepilnu stundu, notika Juta Strīķes kabinetā, kas nodrošināts pret sarunu noklausīšanos. Visu šo laiku premjera biroja darbinieki bija spiesti gaidīt. Laikam ejot, saspīlējums pieauga, jo premjeram šodien paredzēta tikšanās ar Lietuvas premjeru.

Visi jautājumi koalīcijā ir jāskata maksimāli publiski, pēc premjera Krišjāņa Kariņa (JV) uzklausīšanas pie apaļā galda JKP frakcijā par to, kā turpmāk plānots koalīcijā izskatīt un izlemt nozīmīgus lēmumus, pauda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadītājs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Bordāns uzsvēra, ka šādas atklātas sarunas ir JKP darba stils. Viņa ieskatā tas veicina demokrātiju un valsts pārvaldes efektivitāti visā Latvijā. “Mēs redzam, ka krīzes ir tādēļ, lai tās pārvarētu un attīstītos,” pauda JKP vadītājs.

Savukārt Kariņš pēc tikšanās atgādināja, ka viņš vada piecu partiju koalīciju, partijas jau sešus mēnešus mācās pakāpeniski strādāt viena ar otru. Viņš atzina, ka reizēm tas sagādā grūtības. Premjers pauda apņēmību turpināt savu enerģiju veltīt, lai kopā sasniegtu koalīcijas izvirzītos mērķus.

Pēc JKP un Kariņa sarunas Bordāns uzsvēra, ka JKP turpina darbu valdībā. JKP un Kariņa sarunas rezultātā ir salikti “labi karodziņi pagātnei un nākotnei” un ir skaidrs, kā veidot ceļa karti.

Jau ziņots, JKP Saeimas frakcijas vadītāja Juta Strīķe pauda, ka Mežvieta aptiprināšana VDD vadībā vērtējama kā vecās politikas stila demonstrācija, un JKP pārstāvju iziešana no valdības sēdes saistībā ar šī jautājuma izskatīšanu ir “dzeltenā kartīte” Kariņa valdībai.

Otrdien pēc tikšanās ar premjeru Bordāns atzina, ka “dzeltenā kartīte” ir ļoti trāpīgs izteiciens, kas tā arī jāuztver. “Arī futbolisti, saņemot dzelteno kartīti, saņemas un labi nospēlē,” norādīja JKP vadītājs. Savukārt uz jautājumu, vai nākamā būs “sarkanā kartīte”, Bordāns neatbildēja.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit